Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt cze 26, 2026 4:20 pm

Teraz jest Pt cze 26, 2026 4:20 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor
PostNapisane: Śr lis 02, 2005 4:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 02, 2005 5:37 pm
Posty: 375
jak w temacie. chciałbym wymienić przewody w odbiornikach w moich modelach, bo po letnim sezonie (asfalt) poprzecierały mi się w wielu miejscach, poza tym jeden z odbiorników nie do końca działa tak, jakbym chciał (zakłócenia pow. 20 m odległości od nadajnika, nie jest to problem nadajnika ani kwarcy - sprawdzałem) i podejrzewam m.in. antenę.
oryginalne przewody są stalowe - stąd moje pytanie czy przewód musi/powinien być stalowy, czy to nie ma żadnego znaczenia z jakiego metalu wykonane są nitki przewodu? żelazo zawarte w stali ma chyba jakieś szczególne właściwości elektro-magnetyczne i chyba nie przez przypadek oryginalne kable antenowe są właśnie z tego materiału?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2005 9:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Witam!
Anteny odbiorników jak również wszystkie połączenia w modelu wykonane są za pomocą przewodów miedzianych bądź miedzi z domieszką srebra. Niektóre typy przewodów mają srebrny kolor poszczególnych linek spowodowany ich pokryciem cienką warstwą srebra w celu zabezpieczenia przed śniedzeniem.
Anteny zrób ze zwykłej jednożyłowej linki o średnicy podobnej do oryginalnego przewodu. Bardzo ważne jest aby jej długość była równa oryginałowi.
Ps.
W praktyce, teoria naskórkowości pradów w. cz. w tym przypadku schodzi na plan dalszy i nie podlega dyskusji.

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2005 10:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2005 11:04 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: LUBLIN Wiek: 29
Bonawentura napisał(a):
Witam!

Bardzo ważne jest aby jej długość była równa oryginałowi.
.


Jaki to ma wpływ??

_________________
TRAXXAS REVO 3.3 #5308 [ 2008 EDITION ]

Spektrum DX 3.0

AUKCJE : http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=1576079


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2005 11:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Antena jest zestrojona z obwodem wejściowym odbiornika. Jeśli zmienisz długość anteny rozstroisz odbiornik co objawi się zmniejszeniem zasięgu oraz mniejszą odpornością na zakłócenia.

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 03, 2005 9:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 02, 2005 5:37 pm
Posty: 375
dzięki Mariusz za profesjonalną poradę!
teraz tak sobie pomyślałem, że gdyby była to linka stalowa, to nawet tak cienka byłaby dużo bardziej sprężysta niż ta która występuje w antenach, zatem rzeczywiście musi to być po prostu miedź pokryta srebrem... od długości anteny na szczęście wiedziałem :) poszukam zatem w sklepach elektronicznych cienkiego jednożyłowca.


Ostatnio edytowano Cz lis 03, 2005 11:28 am przez Rafał Piesio @ work, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 03, 2005 10:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2005 11:04 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: LUBLIN Wiek: 29
jeśli długość jest tak ważna to czy srednica przewodu też nie musi być dokładnie taka sama?

_________________
TRAXXAS REVO 3.3 #5308 [ 2008 EDITION ]

Spektrum DX 3.0

AUKCJE : http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=1576079


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 03, 2005 12:21 pm 
Offline
-=ADA$=-
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 20, 2003 7:51 am
Posty: 3467
Lokalizacja: Bielsko-Biała/ Kraków
nie, dlugosc jest wazna poniewaz maksymalny odbior uzyskuje sie przy wieloktrotnosci polowy dlugosci fali, dlatego dlugosc jest tak istotna, grubosc ma chyba male znaczenie.

Jesli sie myle prosze mnie poprawic


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 03, 2005 12:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2005 11:04 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: LUBLIN Wiek: 29
człowiek taki stary a ciągle się czegoś uczy, gdzie można poczytać o tym gdzieś więcej? bo są to rzeczy nowe dla mnie

_________________
TRAXXAS REVO 3.3 #5308 [ 2008 EDITION ]

Spektrum DX 3.0

AUKCJE : http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=1576079


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Teraz jest Pt cze 26, 2026 4:20 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Baidu [Spider] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL