Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt cze 26, 2026 2:57 pm

Teraz jest Pt cze 26, 2026 2:57 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor
PostNapisane: Śr lis 02, 2005 4:31 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 22, 2005 8:13 pm
Posty: 177
Jak obliczyć przełożenie jakie będzie jeśli:
obecnie jest 7.96 i głowna zębatka (ta na silniku) 19t
kolega chce sobie zamienić zębatke na 23t
Czy trzeba to obliczyć proporcją wtedy wychodzi ok. 9.6
prosze o odpowiedź :roll: :idea:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2005 4:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 12:03 pm
Posty: 557
Lokalizacja: Kraków/England
Ja też zadam pytanie: Czy da się obliczyć przełożenie jeśli zna się tylko ilość zębów jednej i drugiej zębatki :?:

_________________
Łukasz - .:RC SMOKI KRAKÓW:.
FG Monster Beetle ;) 40.675 CH51
GG:7897995 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2005 6:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 15, 2004 1:32 pm
Posty: 929
Lokalizacja: Bytom
Luki napisał(a):
Ja też zadam pytanie: Czy da się obliczyć przełożenie jeśli zna się tylko ilość zębów jednej i drugiej zębatki :?:


Tak :)

_________________
Tylko śmigłowce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2005 6:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 12:03 pm
Posty: 557
Lokalizacja: Kraków/England
Ale jak :?: widziałem kiedyś tu na forum jakiś taki licznik, ale nie wiedziałem co to jest.

_________________
Łukasz - .:RC SMOKI KRAKÓW:.
FG Monster Beetle ;) 40.675 CH51
GG:7897995 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2005 6:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 15, 2004 1:32 pm
Posty: 929
Lokalizacja: Bytom
Jeżeli znasz liczbę zębów Spur'a i Pin'a to przełożenie obliczasz z:

PDR = Spur/Pinion = 54T/12T = 4.5

PDR - Primary Drive Ratio

Jeżeli znasz wewnętrzne przełożenie (DTR) to całkowite przełożenie obliczasz z:

FDR = PDR x DTR = 4.5 x 2.5 = 11.25

FDR - Final Drive Ratio
DTR - Drive Train Ratio (powinno być w instrukcji do modelu)

_________________
Tylko śmigłowce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2005 6:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 12:03 pm
Posty: 557
Lokalizacja: Kraków/England
Dobra, Wielkie dzięki Krzysiek :wink:

_________________
Łukasz - .:RC SMOKI KRAKÓW:.
FG Monster Beetle ;) 40.675 CH51
GG:7897995 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2005 7:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 18, 2005 8:17 pm
Posty: 1764
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Też ci dziękuję, mi tez sie przydało :P

_________________
Pozdrawiam Michał Sękal
Wspierany przez N.T.H. Usługi leśne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2005 9:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 08, 2005 9:10 am
Posty: 196
Lokalizacja: Gdynia
ja mam jeszcze jedno pytanko: Jeśli nie znam TDR to obliczam je następująco? obliczam stosunki między wszystkimi parami stykających się zembatek i wymnażam je między sobą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2005 10:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 11:15 pm
Posty: 524
Lokalizacja: Świdnica
juz wiadomo ze kokos ma tl-01 ; ))

Jesli nie znasz DTR to nic nie zrobisz.
DTR mozesz znalesc w instrukcji, lub obliczyc je znajac calkowite przelozenie i ilosc zebow na obronie i ataku.

_________________
TA-02 Touring Car
DF-01 Top Force Evolution


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 03, 2005 9:22 am 
Offline

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 7:03 pm
Posty: 424
Lokalizacja: Tarnów
Jeżeli masz TL-01 to nie musisz nic wyliczać. Przełożeń w tl nie ma zbyt wiele i są następujące:
1. Dla zębatek standardowych wewnątrz modelu /tzw. baiłych/
19T - 7.96
21T - 7.20
23T - 6.57

2. Dla zebatek tuningowych /czarnych/
19T - 5.95
21T - 5.39
23T - 4.92

I od razu widać dlaczego pierwszym elementem do wymiany w tl są czarne zębatki :wink:
Radzę uważać z przełożeniami bo tl-ka grzeje silniki, Stingera na zawodach rozgrzewam nawet do 140 st.C, łatwo stracić silnik :cry:
W zależności od warunków jazdy i terenu dobrze jest poobserwować silnik po zmianie przełożeń, wcale najszybsze przełożenie nie daje najlepszego efektu bo po rozgrzaniu silnik traci moc i siada, a do wystygnięcia po prostu nie ciągnie i już nic nie można zrobić.

_________________
Tarnowski Klub Modelarstwa Samochodowego

Mammoth Racing Concepts - www.mammothrc.pl

lukasz7-92@tlen.pl
kom 607534977


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 03, 2005 5:27 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 22, 2005 8:13 pm
Posty: 177
ale jak zmieniam na zebatke z większymi zębami na silniku to chyba idzie w drugą strone chodziło mojemu koledze o uzyskanie bardziej terenowych przełożeń??????????????????


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 03, 2005 9:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 7:03 pm
Posty: 424
Lokalizacja: Tarnów
Popatrz w dziale dla początkujących, przeczyraj spokojnie artykuł o przełożeniach. Im większy atak czyli mniejsza liczba przełożenia tym model szybszy na trasie ale potrzebuje czasu i miejsca by się rozbujać. Mniejszy atak to na prostej mniejsza szybkośc ale pali gumy przy starcie i mniej obciąża silnik. Na teren raczej 19T niż 23T.

_________________
Tarnowski Klub Modelarstwa Samochodowego

Mammoth Racing Concepts - www.mammothrc.pl

lukasz7-92@tlen.pl
kom 607534977


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Teraz jest Pt cze 26, 2026 2:57 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL