Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz cze 25, 2026 11:09 pm

Teraz jest Cz cze 25, 2026 11:09 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor
PostNapisane: Cz lip 07, 2005 7:18 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 27, 2005 4:35 pm
Posty: 395
Lokalizacja: Gdansk
Mam model Tamiya Nitro Thunder. Silnik w nim ma 2,5 ccm. W gazniku sa 3 srubki do regulacji: glowna od skladu mieszanki- w jej obudowe wkrecony jest krociec zasilania paliwem, druga to srubka regulujaca polozenie przepustnicy podczas pracy na biegu jalowym, i trzecia wkrecona w przepustnice wzdluz jej osi.

Ostatnio zaczely sie problemy z praca silnika. Czasami potrafil zgasnac i nie chcial odpalic. Wykrecalem wtedy srubke od regulacji skladu mieszanki i przedmuchiwalem go. Pomagalo ale na niedlugie okresy czasu. Dzis wymontowalem silnik i zabralem do pracy gdzie mam mozliwosc przemyc gaznik przeparatem do tego przewidzianym (pracuje w ASO Opla). I zobaczylem te trzecia srubke- wkrecana w przepustnice. Wykrecilem ja, ale zanim to zrobilem wkrecilem do oporu, zeby wiedziec ile obrotow wykrecic po zalozeniu jej spowrotem. Byla wykrecona 3 obroty.

I teraz: rola dwoch pierwszych srubek jest dla mnie oczywista: przez zmiane polozenia przepustnicy uzyskujemy zmiane obrotow, przez zmiane skladu mieszanki tez wiem co sie uzyskuje- wikesza moc i gorsze chlodzenie i odwrotnie.

A co z ta trzecia srubka? Co ona robi, przeplyw czego reguluje i jakie sa objawy zlego jej utawienia?????


Pomozcie, bo powoli zaczynam zalowac ze pozbylem sie elektryka :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2005 8:09 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 27, 2003 12:53 pm
Posty: 4236
Lokalizacja: Kraków
PawcioGd napisał(a):

A co z ta trzecia srubka? Co ona robi, przeplyw czego reguluje i jakie sa objawy zlego jej utawienia?????


Pomozcie, bo powoli zaczynam zalowac ze pozbylem sie elektryka :?


ona reguluje przepływ paliwa na wolnych obrotach.

_________________
Pozdrawiam
AE TEAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 07, 2005 9:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 27, 2005 4:35 pm
Posty: 395
Lokalizacja: Gdansk
aaaa, czyli jesli przytkalo sie cos przy jej kanaliku to moje objawy mogly z tego wynikac :)

Gaznik przemyty. Po poludniu probe zrobie i mam nadzieje ze bedzie si :D


Dzieki!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 07, 2005 10:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 27, 2003 12:53 pm
Posty: 4236
Lokalizacja: Kraków
czekam na relacje z testow ;)

_________________
Pozdrawiam
AE TEAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 07, 2005 8:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 27, 2005 4:35 pm
Posty: 395
Lokalizacja: Gdansk
niestety :/

Nadal to samo: odpali, ale wolne obroty sa jakby stkumione, zamulone. Jak jedzie to jest oki, ale ma caly czas tenedencje do gasniecia. Juz nie wiem co robic :cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 08, 2005 7:00 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 27, 2003 12:53 pm
Posty: 4236
Lokalizacja: Kraków
PawcioGd napisał(a):
niestety :/

Nadal to samo: odpali, ale wolne obroty sa jakby stkumione, zamulone. Jak jedzie to jest oki, ale ma caly czas tenedencje do gasniecia. Juz nie wiem co robic :cry:


spr wkrecic nieca ta srube od wolnych obr np o 1/2 obr

_________________
Pozdrawiam
AE TEAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 09, 2005 6:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 27, 2005 4:35 pm
Posty: 395
Lokalizacja: Gdansk
Juz!!!!

Dzis zacisnalem zeby i dalem rade. Chodzi jak marzenie. Zrobilem to w skrocie tak: iglice od skladu mieszanki na wolnych obrotach wkrecalem do momentu uzyskania najwyzszych obrotow i gdy juz zaczelo byc za ubogo- zaczynal zwalniac- wykrecilem 1/2 pbrotu, zeby troche chlodzenia mial. I jest teraz si.

dzieki za podpowiedzi!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Teraz jest Cz cze 25, 2026 11:09 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL