Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz cze 25, 2026 9:56 pm

Teraz jest Cz cze 25, 2026 9:56 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor
PostNapisane: Cz cze 30, 2005 9:32 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 11:15 pm
Posty: 524
Lokalizacja: Świdnica
Gdzie moge znalesc informacje jak obliczyc najlepsze przelozenie dla konkretnego silnika?
A moze takie informacje podaje producent silnika?

_________________
TA-02 Touring Car
DF-01 Top Force Evolution


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2005 5:59 pm 
Offline

Dołączył(a): So cze 25, 2005 10:31 pm
Posty: 38
Lokalizacja: Okolica Wawy
Hmm, do zebatek odbierajacych HPI dozucaja taka tabelke pokazujaca rozna kombinacje przelozen i co one daja, a jak jest u innych producentow to niestety nie wiem :(
Pozatym wydaje mi sie ze nie ma czegos takiego jak "najleprze przelozenie", wszystko zalezy od preferencji uzytkownika czy chce miec model osiagajacy duze predkosci czy tez przyspieszenia lub jesli startuje sie w zawodach od ksztaltu, rodzaju i charakterystyki toru.

_________________
Nitro RS4 RTR 3 EVO (mocny tuning)
Raptor 50 Titan (jeszcze nie rozbity :P)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2005 9:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 11:15 pm
Posty: 524
Lokalizacja: Świdnica
Jest cos takiego jak optymalne przelozenie dla silnika.
To przelozenie jest najlepsze jesli chodzi o wydajnosc silnika, a niekoniecznie najlepsze dla wlasnego stylu jazdy czy konkretnego toru.

Nie wiem tylko jak to zmierzyc/policzyc, nie znam zasad.
W necie znalazlem tylko lakoniczne info, ze zebatka atakujaca powinna miec mniej wiecej tyle samo zebow co ilosc zwojow, ale to za malo.

Wiem ze to nie jest pytanie do dzialu dla poczatkujacych, ale nie moge pisac w dzialach ktore odwiedzaja wyjadacze ktorzy mogliby cos pomoc.
Lipa jednym slowem.

Sa jeszcze inne fora modelarskie, ale tam napewno nie znajdziesz odpowiedzi. Piotrek

_________________
TA-02 Touring Car
DF-01 Top Force Evolution


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 09, 2005 11:49 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 11:15 pm
Posty: 524
Lokalizacja: Świdnica
No i dupa, wiedzialem ze tak bedzie.

_________________
TA-02 Touring Car
DF-01 Top Force Evolution


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 09, 2005 7:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 08, 2005 4:51 pm
Posty: 1366
Lokalizacja: Dzięgielów
a jak sie takie przelozenie ustawia ?? :oops: do jakich to jest silnikow??

_________________
Too Fast Team - Bo pierwsze miejsce to za mało.

Smak zwyciestwa smakuje lepiej po walce FAIR-PLAY


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 09, 2005 7:37 pm 
Offline

Dołączył(a): N kwi 18, 2004 8:53 pm
Posty: 1052
Tutaj masz strony, ktore moga byc pomocne w liczeniu przelozen
http://www.gearchart.com/index.cfm?fuseaction=chart.create
http://www.actmcrc.org.au/documents/misc/roll_out.htm

_________________
AE TC3 Team
Traxxas Slash
Duratrax Raze >>> brushless


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 09, 2005 8:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 08, 2005 4:51 pm
Posty: 1366
Lokalizacja: Dzięgielów
chodzi o ilosc zebow w zebatkach akujacych i odbierajacych??

_________________
Too Fast Team - Bo pierwsze miejsce to za mało.

Smak zwyciestwa smakuje lepiej po walce FAIR-PLAY


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 09, 2005 9:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 14, 2004 3:07 pm
Posty: 802
Lokalizacja: <<<Dzięgielów>>>
Tak, dzielisz atakującą przez odbierającą :wink:
np. 81T / 24T = 3,375 czsami mnoży sie jeszcze przez dyfer jak w Xrayu to jest 3,375 * 2,215 = 7,47 .

:wink: miłego liczenia :wink:

_________________
Pozdrawia Jarosław Damiec


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 09, 2005 11:26 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 30, 2005 7:10 pm
Posty: 402
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
czyli jednym slowem tak jak w rowerach sie liczy. Niech ktos nie przesadzi i nie wsadzi zbyt duzego ataku i malego odbioru, bo u mnie w savie spowodowalo to ze sie zebatki stopily, podczas ostrego buta :)

_________________
I znow powrot do tego sportu :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Teraz jest Cz cze 25, 2026 9:56 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL