Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest So cze 27, 2026 3:47 pm

Teraz jest So cze 27, 2026 3:47 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor
PostNapisane: Cz mar 09, 2006 6:41 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lut 16, 2006 10:24 pm
Posty: 107
Lokalizacja: Warszawa Ząbki
Czy na takiej mieszance da sie jeżdzic w silniku zarowym?? słyszalem ze niektórzy leją do samolotów taką mieszanke


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 09, 2006 7:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
Dać się da, ale raczej w samolotach. Samochodowe silniki raczej potrzbują tego minimum jakim jest 10% nitrometanu aby ładnie i stabilnie pracować. Silniki samolotowe mają nieco inna konstruckję i wymagania z racji warunków w jakich pracują.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 09, 2006 8:04 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 11, 2006 8:38 pm
Posty: 97
Lokalizacja: Zakopane
Chyba że ktoś chce mieć biegunkę...



plum...

_________________
eee.. moze jednak Sprint 2??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 09, 2006 10:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 12:13 pm
Posty: 937
Lokalizacja: Szczecin
W Szczecinie jeden modelarz docieral monstera z silnikiem 4.11 na paliwie 1% nitro Tornada. Silnik chodzi teraz bardzo cichutko, nie ma z nim zadnych problemow. Nawet w zawodach chyba nim startowal.

_________________
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 18, 2006 9:03 pm 
Offline

Dołączył(a): So sty 29, 2005 10:59 pm
Posty: 560
Lokalizacja: Gdańsk
Witam !
Bo % nitrometanu w paliwie daje to, że im więcej jest % nitro tym efektywniej silnik pracuje, dostaje większego kopa i większych obrotów oraz pomaga to nieco w odpaleniu samego silnika :)
JA tez znam kilku ludzi którzy jeżdza (nie tylko docierali) na roznych paliwach, od samolotowych z 1% przez samochodowe nawet 5% :roll: az po helikopterowe (to nagrzewa silnij jak bum cyk-cyk :D)

Ja proponowałbym jednak kupic dobre i sprawdzone oraz polecane przez większa rzeszę paliwo Model Techniks lub porządne(nieco droższe ale duzo lepszy) paliwo TORNADO.

Pozdrawiam !

_________________
...życie nie po to jest by brać...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 18, 2006 9:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 28, 2005 3:45 pm
Posty: 828
Lokalizacja: Białystok
Ja jezdze na 25% nitro i teraz zebym zalal 10% to chyba samochod by mi nieodpalil.

_________________
gg.7964668


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 20, 2006 8:31 am 
Offline

Dołączył(a): So sty 29, 2005 10:59 pm
Posty: 560
Lokalizacja: Gdańsk
Ale gdybyśodrazu wlał 10% zamiast 20% to by jezdził :wink:

_________________
...życie nie po to jest by brać...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 22, 2006 4:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 30, 2006 11:23 pm
Posty: 228
ja jeżdze na 15/15 czyli 15% nito i 15% oleju rycynowego, autko sprawuje się idealnie nawet przy niskich temperaturach tylko że więcej dymu jest :) znam takiego co też odpalał silnik bez nitro ale to nie jazda....wogóle nie wykręcał na obroty....naprawde potrzeba te minimum 8-10% nitro...wiadomo również że czym więcej nitro tym osiągi,a raczej moc większa, ale istnieje granica....stosując paliwo o zawatości nitro dużo więcej niż 25% nie wchodzi wogóle w rachube gdyż silnik tego by nie wytrzymał....przy 25% już się mocno grzeje,przynajmniej mój dlatego proponuję jeździć na tym co się docierało silnik :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 22, 2006 5:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
rrradek napisał(a):
stosując paliwo o zawatości nitro dużo więcej niż 25% nie wchodzi wogóle w rachube gdyż silnik tego by nie wytrzymał....
Ciekawe jest to co piszesz. To dlaczego na zachodzie stosowane są paliwa do silników samochodowych o zawrtości nitro większym niż 30%, zwłaszcza w silnikach większych? Czy nie sądzisz, że gdyby silnik tego nie przetrzymał to byłyby one produkowane i wykorzystywane na zawodach? Dlaczego w takim razie w polskich przepisach klasy IC-8MT jest dopuszczone paliwo DO 30% nitro?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 23, 2006 3:08 pm 
Offline

Dołączył(a): So sty 29, 2005 10:59 pm
Posty: 560
Lokalizacja: Gdańsk
Większy silnik potrzebuje większej ilosci nitrometanu do wydajniejszego działania, jeżeli będziesz uzywał zbyt wiele % nitrometanu w paliwie w silniku powiedzmy .15 to silnik szybciej się "zużyje"

A tak na merginesie, zobaczcie na oficjalnej (europejsciej) stronie TRAXXAS'a jakie tam proponuja paliwko do wszystkicj ich modeli... 33% nitrometanu(a wiadomo ze nie kazdy ich model ma identyczny silnik).

Pozdrawiam !

_________________
...życie nie po to jest by brać...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 23, 2006 3:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
Yuri napisał(a):
jeżeli będziesz uzywał zbyt wiele % nitrometanu w paliwie w silniku powiedzmy .15 to silnik szybciej się "zużyje"

Nieprawda. To nie ma nic wspólnego z żywotnością.[/quote]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 24, 2006 2:51 pm 
Offline

Dołączył(a): So sty 29, 2005 10:59 pm
Posty: 560
Lokalizacja: Gdańsk
Piotr Michalski napisał(a):
Nieprawda. To nie ma nic wspólnego z żywotnością.


Serio ? Bo mi ludzie mówili inaczej :? Ze im więcej % nitrometanu tym bardziej efektywna praca silnika, ale także i większa jego temperatura podczas pracy co owocuje zmniejszoną jego żywotnościa.

_________________
...życie nie po to jest by brać...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 24, 2006 5:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2005 11:00 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Wa-wa
swiete slowa Yuri.... swiete slowa... dodam jeszcze: wiecej nitro - wieksza moc.... tylko owocuje to wiekszym przeciazeniem elementow ukladu korbowo-tlokowego... zwlaszcza korbowodu i panewek.... ale co tam..... niech sobie leja i 50% nitro.... tylko sklepy beda sie cieszyc ze zwiekszonej sprzedazy silnikow.... :P

pozdrawiam

_________________
Błażej Gr4N4c1K Zagozda - GTR Team
Stajnia:
Conrad Promotion II 25 - prezent od żony
Savage 3.5 Custom - prawie nówka
Missiler 2WD - elektryk mojej córki
GG: 1664122


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2006 5:25 pm przez Błażej Zagozda, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 24, 2006 5:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2005 7:00 pm
Posty: 750
Lokalizacja: Warszawa
już nie pamiętam w jaki sklepie ale powiedzieli mi ze moge do silnika .18 dać 40% nitro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 24, 2006 5:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2005 11:00 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Wa-wa
Jacek Tomczak napisał(a):
już nie pamiętam w jaki sklepie ale powiedzieli mi ze moge do silnika .18 dać 40% nitro


a czy z takim paliwem daja od razu rabat na nowy silnik??

pozdrawiam

_________________
Błażej Gr4N4c1K Zagozda - GTR Team
Stajnia:
Conrad Promotion II 25 - prezent od żony
Savage 3.5 Custom - prawie nówka
Missiler 2WD - elektryk mojej córki
GG: 1664122


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest So cze 27, 2026 3:47 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL