Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 8:04 pm

Teraz jest Śr cze 24, 2026 8:04 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2006 1:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 04, 2005 8:24 pm
Posty: 480
Lokalizacja: RC Team Katowice
Jak chcesz pożądną akrobate to Extra 300 - możesz kupić albo zrobić samemu (osobiście wole tą drugą opcje)
Ale jak chcesz robić sam to jak nie masz dobrego pojęcia o obróbce drewna/depromu i stosowania różnych kompozytów to najlepiejby było zrobić go na jakiejś modelarni pod okiem instruktora który wie co i jak.

Jak ja robiłem swój pierwszy samolot (Jaskółke :D ) to po otwarciu pudełka pomyślałem, ehh - troche części się poskleja i gotowe.
Ale tak nie było, mam takiego instruktora na modelarni że wszystko musi być perfect wyszlifowane/dopasowane itd. - na początku mnie to wnerwiało ale teraz mu za to dziękuje i wiem że jak coś robić to pożądnie i profesjonalnie a nie szybko i na odwal - Tobie też tą metode polecam i życze powodzenia w lotnictwie.

O co do wypowiedzi klima to chciałbym ją sprostować
samoloty są fajne, heli super ale najlepsze są samoloty z napędem odrzutowym :twisted:

_________________
XRAY M18
HS81, Trinity Cobalt 16T, MAMBA 6800kV, Trinity Micro Monster, SX3R, MX3s 40MHz

RC WORLD TEAM KATOWICE

http://www.rcteamkatowice.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2006 8:05 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 5:26 pm
Posty: 811
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński - Gołysz
E i tunelowce też fana

_________________
"Przypomniałem sobie, czym jest R/C..."
14 października 2009.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2006 2:30 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 29, 2003 10:58 pm
Posty: 1076
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
dzik na pierwszy model akrobatke?
Chciesz, zeby chlopak od razu zrezygnowal z latania? :D

_________________
on-roady, off-roady; elektyczne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2006 3:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 22, 2005 9:50 pm
Posty: 421
Lokalizacja: Warszawa
Moze powiem jakie mam kryteria:
- samolot, najlepiej gotowiec, chodzi mi o to, ze czesci gotowe, tylko trzeba posklejac itp,
- calosc ze wszystkim i wyposazeniem do 600 zł
- cos odpornego na gleby, i w miare prostego w pilotazu
- regulator elektroniczny

Szczerze mowiac, to rozważam ew. te dwa modele.

http://www.airhobby.pl/product_info.php ... cts_id=249

Lub ten:

http://www.modele.modele.sklep.pl/produ ... ucts_id=20

ktory radzicie wybrac? jesli ten pierwszy to dajcie linki gdzie kupie reszte potrzebnych akcesori (najlepiej najtańszych bo i tak rozwale :D )
Za kupnem przemawia tez ten pierwszy model, ze wzgledu iz mozna do niego kupic czesci zamienne (statecznik, skrzydlo itp) a do tego drugiego nie.

_________________
Mad Fighter
GG: 5584772
Savage 4.6 - nareszcie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 29, 2006 5:21 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 29, 2003 10:58 pm
Posty: 1076
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Oczywiscie ze E-STARTER.
Pozatym na wiekszosc punktow w tym posci juz udzielilismy odpowiedzi :twisted:
Mam powtarzac?
- serwa np tanie conrada www.conrad.pl 26zl za sztuke
- silnik gdzie chcesz, w kazdym sklepie modelarskim znajdziesz cena 25zl
- regiel najlepiej poszukaj na allegro 35-50zl
- pakiet mozesz w batimex'ie zamowic, albo tysiac innych mozliwosci
- aparatura:
http://www.e-modelarz.com/pokaz_produkt.php?idprod=119 - niezbedne minimum, ale nie polecam, 3 kanaly to za malo
http://www.modelarnia.pl/sklep/index.ph ... d60d7d4e57
A tak naprawde dobrze przegl;adnij allegro, czest trafia sie hiteck flasx x5 z odbiornikiem w okolicach 350zl

_________________
on-roady, off-roady; elektyczne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 29, 2006 5:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 16, 2005 10:59 am
Posty: 270
Lokalizacja: Nysa(south side)
zdecydowanie e-starter
W Piperze jest juz aparatura( L-I-P-A) i cala reszta ale bardziej oplacalny bedzie zakup e-startera i "normalnego" wyposarzenia rc


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 29, 2006 6:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 22, 2005 9:50 pm
Posty: 421
Lokalizacja: Warszawa
też tak myślałem, ale jak rozwale E-startera, to do niego nie ma części zamiennych..

_________________
Mad Fighter
GG: 5584772
Savage 4.6 - nareszcie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 29, 2006 6:26 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 29, 2003 10:58 pm
Posty: 1076
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Jak rozwalisz to naprawisz, od czego sa kleje i inne dodatki.
Chlopie to jest MODELARSTWO a nie lotnictwo, tutaj latasz ale tez robisz. jak bedziesz wychodzil z zalozenia ze jak tylko cos peknie to kupuje nowe, to sobie nigdy nie polatasz.
Prawie nie ma modeli (nie zabawek) do ktorych mial bys czesci zamienne, czasmi mozna kupic elementy modelu robi tak firma model-making, ale to sa wyjatki. No i zestawy laminatowe - tez czesto mozna kupic elementy, ale to zupelnie inny przedzial cenowy.

Ja i tak bede uparcie twierdzil, ze lepiej jak sam zrobisz RWD5.

_________________
on-roady, off-roady; elektyczne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 29, 2006 6:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 22, 2005 9:50 pm
Posty: 421
Lokalizacja: Warszawa
RWD 5 to zrobie sobie jak bede mial materialy, i bede chodził do modelarni. Nie mam takich zdolnosci zeby zrobic z taka precyzja te wszystkie elementy.

Edit:

http://www.e-modelarz.com/pokaz_produkt.php?idprod=44- silnik
http://www.airhobby.pl/product_info.php ... ts_id=249- model
Regulator http://www.airhobby.pl/product_info.php ... cts_id=236 (on jest elektroniczny?)
http://www.e-modelarz.com/pokaz_produkt.php?idprod=119 - aparatura
Serwa - http://www.airhobby.pl/product_info.php ... cts_id=108 x2
Co o tym sadzicie? Czy musialbym cos jeszcze dokupic? Smiglo , przekladnie, czy cos? pozdrawiam

_________________
Mad Fighter
GG: 5584772
Savage 4.6 - nareszcie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 29, 2006 7:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 16, 2005 10:59 am
Posty: 270
Lokalizacja: Nysa(south side)
tutaj masz watek o RWD5 http://www.alexrc.com/v-web/bulletin/bb ... php?t=2595 jest tam gdzies instrukcja krok po kroku(ze zdjeciami) jak zrobic ten model.

Ps. To wcale nie jest takie trudne :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Teraz jest Śr cze 24, 2026 8:04 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL