Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:26 am

Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:26 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor
PostNapisane: Pn lip 11, 2005 5:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 31, 2004 9:03 am
Posty: 120
Lokalizacja: Sandomierz
Witam,

Dzis otrzymalem przesylke z tt-01 i wyjezdzilem juz pakiet. mam ladowarke dolaczona niegdys doo zabawki. jej dane to: 250 mA, 7,5V. Pakiet to Ni-cd 1900mAh. Zawsze przy ladowaniu pakietu zabawki (4,8v) swiecila sie na ladowarce lampka. teraz gdy podlaczam te ladowarke do pakietu tamiyi (wtyczki sa te same) ta lampka sie nie zapala. Ladowarka sie nie grzeje a przy pakiecie 4,8v sie grzala. No i niewiem czy ta ladowarka laduje ten pakiet czy tez nie! prosze o odpowiedz :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 11, 2005 10:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 10:11 am
Posty: 2778
Lokalizacja: Pabianice
Niestety Twoja ładowarka wyzionęła ducha. Też miałem ładowarkę od zestawu QD Tamiyii, przeznaczoną do ładowania pakietu NiCd 900mAh 9,6V. Podłączyłem do niej pakiet 2400 mAh 7,2V i po kilku godzinach pracy po prostu padła. Musiał pakiet za duży prąd pobierać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 12, 2005 7:33 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 31, 2004 9:03 am
Posty: 120
Lokalizacja: Sandomierz
hmmm to dziwne bo zostawilem ja na noc zeby ladowala pakiet od tamiyi i ten pakiet sie zaladowal :roll: moze to magia zadzialala :D ale i tak bede musial wymienic ladowarke bo tak jak mowisz niedlugo pewnie padnie

_________________
TT-01. Rajdówka.
And the main motivation is to compete for victory, it's not to come 3rd, 4th, 5th or 6th.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 12, 2005 7:43 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Witam!
Twoja ładowarka jest sprawna ale przeznaczona jest do ładowania pakietów 4,8 V. Taki pakiet ładuje się do napięcia około 6 V. Z twoich 7,5 V, które "daje" ładowarka, zostaje jeszcze trochę. Pakiet 7,2 V trzeba naładować do 9 V. Niestety ale trochę Ci zabrakło napięcia w ładowarce.
Wniosek: trzeba kupić nową ładowarkę do pakietów.

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:26 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL