Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest So cze 27, 2026 7:50 pm

Teraz jest So cze 27, 2026 7:50 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: Pt gru 30, 2005 10:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt gru 09, 2005 11:46 pm
Posty: 119
Panowie czy moge zamiast roto starter uzyc wiertarki na wolnych obrotach. Dopiero w przyszlym tygodniu dostane ladowarke do pakietu a teraz puki co czy moge uzyc wiertarki???


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 30, 2005 10:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 16, 2004 11:30 pm
Posty: 367
Lokalizacja: Warszawa
Jeżeli masz tą końcówke do silnika i jestes taki odwarzny to na malutkich obrotach możesz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 30, 2005 10:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt gru 09, 2005 11:46 pm
Posty: 119
ta końcowke mam a jak szybko to sie krecic powinni, w wietratrce mam dwa biegi wezme ten wolniejszy a lekko przyciskajac spust kontroluje jej predkosc. Wiec zrobie to ewentualnie powolutku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 30, 2005 10:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 10, 2004 10:42 pm
Posty: 1278
Lokalizacja: Pawłowice śląskie
Bez sprzęgła bym nie ryzykował, a z tego co mi wiadomo wiertarki nie mają sprzęgła w odróżnieniu do wkrętarek. Druga sprawa taka że minimalne obroty jakie posiadać musi mieć urządzenie którym odpalamy nasz silnik musi mieć powyżej 1100 Obr/min

_________________
www.prorevo.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 30, 2005 10:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 4:27 pm
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
Ściągnijcie sobie ten filmik i zobaczcie jak sie odpala model wiertarą (a dokładnie wkrętarką) :D http://slapmafro.com/movies/Cold.zip

_________________

GG: 4952332


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 30, 2005 10:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt gru 09, 2005 11:46 pm
Posty: 119
sciagam wlasnie ten filmik. Moja wiertarka ma do 1400obr, ma dwa biegi (i mozna tez do tylu odkrecac) ale to chyba i tak sie nie przyda. Co to znaczy ze powinno byc sprzeglo i czemu ma to sluzyc???


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 30, 2005 11:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
Maciejz82 napisał(a):
sciagam wlasnie ten filmik. Moja wiertarka ma do 1400obr, ma dwa biegi (i mozna tez do tylu odkrecac) ale to chyba i tak sie nie przyda. Co to znaczy ze powinno byc sprzeglo i czemu ma to sluzyc???


jak sie silnik zaleje a Ty dalej będziesz kręcił to korbowód odejdzie do krainy wiecznych rajdów
roto stanie, a wkrętarka ze sprzęgłem przestanie kręcić.

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 31, 2005 12:04 am 
Offline

Dołączył(a): Pt gru 09, 2005 11:46 pm
Posty: 119
To lepiej nie kombinuje, poczekam na roto i wtedy odpale.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 31, 2005 12:21 am 
Offline

Dołączył(a): So gru 25, 2004 8:06 pm
Posty: 374
Lokalizacja: zd-wola
ja mam odpalanie na wkrętarke i mniej niż 2000 obrotów to nie masz co startować do odpalania silnika, przetestowałem na 2 silnikach. Wstawiłem odpalanie bezpośrednio na oś główną z pominięciewm przełożenia i chula ładnie

_________________
TEAM XtrEEm Savage + już jest RB TM728 :) +JR XS3 FM
VANGUARD 4WD EP
gg: 3831823 pytać jestem jako ukryty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 31, 2005 10:50 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Toost napisał(a):
jak sie silnik zaleje a Ty dalej będziesz kręcił to korbowód odejdzie do krainy wiecznych rajdów
roto stanie, a wkrętarka ze sprzęgłem przestanie kręcić.

Wiertarkę przecież będzie trzymał w ręku czyż nie tak?
Zasprzęglenie jest zrealizowane na zasadzie tarcia, czy się mylę i są koła zębate?
Dlaczego nie zniszczyłem swojego silnika stosując coś takiego mimo że był zalewany wielokrotnie a zatrzymuję go przez zatkanie rury (czyli zalewam).

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 31, 2005 11:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
Bonawentura napisał(a):
Toost napisał(a):
jak sie silnik zaleje a Ty dalej będziesz kręcił to korbowód odejdzie do krainy wiecznych rajdów
roto stanie, a wkrętarka ze sprzęgłem przestanie kręcić.

Wiertarkę przecież będzie trzymał w ręku czyż nie tak?
Zasprzęglenie jest zrealizowane na zasadzie tarcia, czy się mylę i są koła zębate?
Dlaczego nie zniszczyłem swojego silnika stosując coś takiego mimo że był zalewany wielokrotnie a zatrzymuję go przez zatkanie rury (czyli zalewam).


jak zatykasz wydech to nie zalewasz silnika tylko go tłumisz
w czasie urucuchamiania można silnik zalać tak, że nie da sie go obrócić, widziałem taki przypadek. Po odkręceniu świecy paliwo chlusnęło jak z butelki.
W takim przypadku nie trudno uszkodzic silnik.

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 31, 2005 12:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Jeżeli po 2 sekundach kręcenia rozrusznikiem silnik nie zaskakuje to trzeba sprawdzić dlaczego a nie piłować bezmyślnie. Jeśli ktoś doprowadził silnik do takiego stanu to trudno. Znaczy, że nie myśli.
A co do zalewania silnika, przy gaszeniu przez zatkanie wydechu, to będę obstawał przy swoim zdaniu.
Zabranianie użycia alternatywnego sposobu rozruchu z powodu możliwości uszkodzenia silnika to tak jak zabranianie dziecku rysowania, bo sobie oko wybije kredką.
Jeżeli komuś nie chce się ruszyć głową to potem przychodzi za to lenistwo zapłacić.
Zawsze będę powtarzał, że jeżeli ktoś nie myśli konstruktywnie wyciągając odpowiednie wnioski ten nie będzie modelarzem. Irytują mnie niektóre posty na forum wykazując bezmyślność i lenistwo niektórych „modelarzy inaczej”.
(no, ale to już OT)

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 03, 2006 1:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2005 1:24 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Też wpadłem na taki pomysł i niestety rozwaliłem łożysko kierunkowe. Zdecydowanie odradzam gdyż w momencie zablokowania silnika (przy zalaniu) jest za duże przeciążenie i coś nie wytrzyma.

_________________
LST Aftershock


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 03, 2006 2:27 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 25, 2004 8:06 pm
Posty: 374
Lokalizacja: zd-wola
fragleslaw napisał(a):
Też wpadłem na taki pomysł i niestety rozwaliłem łożysko kierunkowe. Zdecydowanie odradzam gdyż w momencie zablokowania silnika (przy zalaniu) jest za duże przeciążenie i coś nie wytrzyma.

do tego jest w wkrętarce sprzęgło :)

_________________
TEAM XtrEEm Savage + już jest RB TM728 :) +JR XS3 FM
VANGUARD 4WD EP
gg: 3831823 pytać jestem jako ukryty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 03, 2006 2:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2005 1:24 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Tylko, że ja wiertarką, bez sprzęgła...

_________________
LST Aftershock


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest So cze 27, 2026 7:50 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL